Віра Бірзова

Віра Бірзова з гітарою

Комунальний заклад «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради продовжує знайомити з біографіями гуртківців Центру різних років.

Сьогодні нашим героєм, а точніше героїнею є досвідчена керівник гуртків, проповідниця дитячого туризму, берегиня туристського вогнища – Бірзова Віра Федорівна.

Подолання перешкод

Вона народилась 17 жовтня 1959 року у м. Херсон, але значну частину дитинства провела з батьками за Північним полярним колом. Місто Воркута стало рідним на довгі 10 років. Суровий клімат Півночі загартував душу й тіло, а безкраї краєвиди тундри, разом з мальовничою природою заклали любов до навколишнього середовища та подорожей.

Після повернення до Херсону у 1970 році, Віра Бірзова навчається школі №29 міста Херсона (нині ХНВК “ЗОШ ІІ ст. – ЛЖЕП), де почала займатись у туристському гуртку.

На привалі

Першим наставником у туризмі став патріарх херсонського туризму Штерн Олег Мойсейович. Віра Бірзова займалася у гуртку «Пішохідний туризм» Центру протягом 1974 – 1976 рр.

Педагогічну діяльність почала з 1976 року на посаді лаборанта школи №29, потім вчитель біології. Але стіни школи були тісні для широкої романтичної души. І коли їй запропонували працювати керівником гуртків, вона без вагань відповіла: «Так».

З 1980 року Віра Федорівна працює на посаді керівника гуртків Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості.

У колі друзів

У 1993 році виникла ідея заснувати при ХЦДЮТ клуб. Віра Федорівна виступила головним ідеологом та керівником туристського клубу «Странник».

З самого початку «Странник» став справжнім осередком для туристів всіх вікових груп. У клубі проводились походи, туристські зльоти, вечори пісні, краєзнавчі конкурси. А День народження клубу завжди був жаданою подією для туристів всіх позашкільних закладів. За роки існування клубу Віра Федорівна разом з такими ж завзятими колегами – керівниками гуртків згуртували потужний туристський колектив, який доклав багато зусиль для популяризації та розвитку дитячого туризму міста Херсон.

З друзями під час святкування Ювілею Центру у 2017 році

Важливою сторінкою у біографії Віри Бірзової стала робота в КЗ ЦТКТУМ ХОР. Протягом 2000-2006 років, працювала методистом і керівником гуртків Центру. Працівники Центру до сих пір пам’ятають незабутні туристські вечори, які організовувала Віра Федорівна. Її креативний підхід до сих пір викликає захоплення у дітей та колег.

З 2007 року і донині Віра Федорівна працює в ХЦДЮТ на посаді методиста і керівника гуртків. Більшу частину своєї професійної діяльності вони віддала туризму. Віра Бірзова залишається справжнім патріотом туризму та активно продовжує його розвивати. 

Туризм це стихія!

Бажаємо Вірі Федорівні наснаги та подальших успіхів на ниві дитячого туризму!

Запрошуємо гуртківців, які займалися у гуртках Центру поділитись своїми спогадами!

Повний фотозвіт дивіться на сторінці Центру у Facebook

Залишити відповідь