Олег Домбовський

Туризм – життя!

Продовжуємо знайомити із яскравими особистостями у історії КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради. Сьогодні, ми розкажемо про вихованця, а нині педагога, який вже більше сорока років віддав своєму покликанню – туризму.

Тренер – супер!!!
Суддя – висококваліфікований
Керівник – досвідчений
Фахівець – на всі руки молодець!!!

Домбовський Олег Петрович

Кандидат в майстри спорту з туризму.
III дорослий розряд із альпінізму.
Член МКК Херсонської області.

підготовка до змагань

Народився: 30 січня 1966 року у м. Талгар Алматинської області (Казахстан). Батько був військовим, тому дитячі роки пройшли в Грузії та Азербайджані Переїхав до Херсону в 1976 році. Навчався у Херсонській школі № 51.

Почав займатися у гуртку «Пішохідний туризм» при Обласній станції юних туристів у далекому 1981 році, у 9 класі. Керівником гуртка була Грабовська Людмила Сергіївна. З того часу дуже полюбив походи та туристські змагання. Перший серйозний пішохідний похід 1 к.с. здійснив у 1982 році, під керівництвом Стадницької Раїси Мефодіївни у Мордовію. Саме в цей період прийшло порозуміння, що туризм – всебічно збагачує, загартовує, розвиває і вдосконалює особистість!

куди без вірьовок

Будучи студентом Херсонського педагогічного інституту ім. Н. Крупської (нині ХДУ) очолював туристичний клуб «Грей». Найкраща команда студентів не одноразово захищала честь міста Херсона на Всеукраїнських змаганнях з туризму та краєзнавства.Закінчив інститут у 1987 році зі спеціальністю «Вчитель трудового навчання», спеціалізація – «Інструктор дитячо-юнацького туризму».

Ще будучи студентом почав працювати керівником гуртків, а потім і методистом Обласного центру туризму. За часи роботи в Центрі туризму приймав участь у категорійних пішохідних, гірських, лижних походах. Разом з вихованцями пройшов походами Карпати та Крим. Колеги та вихованці відзначають педагогічний талант Олега Домбовського. Навички закладені Олегом Петровичем використовують і до сьогодні у своєму житті його учні.

підкорювач гір

Олег Домбовський яскравий професіонал. Завжди підвищує свій професійний рівень та постійно прагне до вдосконалення. Приймав участь у семінарі вищої інструкторської підготовки, пройшов пішохідний похід V к.с. по Шапшальському хребту. Також був учасником: лижного походу III к.с, Північний Урал та пішохідного походу IV к.с. по Кадарському хребту. Свій туристський досвід передавав педагогам області. Організував похід III к.с. по Кавказу з метою підвищення кваліфікації туристських кадрів Херсонщини.

Вихованці гуртків Олега Петровича неодноразово захищали честь Херсонської області на Чемпіонатах України з пішохідного туризму. Неодноразово приймав участь у суддівстві Всеукраїнських змагань з пішохідного, гірського туризму.

Ліс – другий дім туриста

Останні десять років працює керівником туристичного гуртка в спеціалізованій школі № 30. Вихованці постійно приймають участь у змаганнях з туризму та орієнтування, та посідають призові місця.

Бажаємо Олегу Петровичу творчої наснаги та подальших звершень!

Залишити відповідь