Мій рідний край 2020

Завершилося суддівство обласного етапу конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».
На розгляд журі конкурсу було представлено 10 звітів про експедиції з Новотроїцького, Скадовського, Великолепетиського, Голопристанського районів, міст Гола Пристань, Нова Каховка, Херсон та комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.
За результатами оцінювання відзначено краєзнавчі дослідження з екологічного краєзнавства юних пошуковців Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради, з історичного краєзнавства Скадовського Центру дитячої та юнацької творчості Скадовської районної ради та комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, які відрізняються змістовністю та аналітичним підходом до систематизації пошукових матеріалів.
Маршрут експедиції юних пошуковців Херсонського центру позашкільної роботи проходив по території Олешківського та Голопристанського районів Херсонської області де проводили дослідження стану води озер Нижньодніпровських пісків.
Скадовські краєзнавці здійснили чергову експедицію Кінбурнським шляхом. Ідея експедиції виникла кілька років тому і полягала в реконструкції частини Кінбурнського шляху, що міг пролягати і, без сумніву, пролягав рідним Скадовським районом. Юні пошуковці хотіли пройти Кінбурнський шлях повністю від Кінбурна до Перекопу, й закінчити його в Криму. Цього року вирішено було пройти останню частину цього шляху по території Херсонщини, і закінчити максимально близько до Криму.
Краєзнавці КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» ХОР здійснили краєзнавчу експедицію «Хроніки Нижнього Дніпра у XIV-ХVI століттях» правобережжям Херсонської області територією Білозерського, Бериславського районів та міста Нова Каховка.
Під час подорожі юні пошуковці виконуючі завдання експедиції досліджували місця пов’язані із Литовсько-татарським періодом на Нижньому Дніпрі та його історію, побували на місці імовірного існування загадкової фортеці Тягинь, суперечливої «Сторожової башти Вітовта», пройшли давнім кордоном Литовсько-Руської держави та Кримського ханства.
Кращі звіти про експедиції були направлені для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу на кращу туристстсько – краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» до міста Київ. Тож бажаємо учасникам Всеукраїнського етапу Конкурсу перемоги та вітаємо з призовими місцями в обласному етапі:
– за І місце – пошукову групу Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради за експедицію з екологічного краєзнавства «Озера Олешківських пісків», керівник Волков О.Л.
– за ІІ місце – пошукову групу «Скадовські краєзнавці» Центру дитячої та юнацької творчості Скадовської районної ради за експедицію з історичного краєзнавства «Кінбурнський шлях – ворота Криму», керівник Лиховид О.М;
– за ІІІ місце – пошукову групу комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради за експедицію з історичного краєзнавства «Хроніки Нижнього Дніпра у XIV-ХVI століттях керівник Юзвак М.А.

Підсумковий протокол

Залишити відповідь