Краєзнавці the best

Вітаємо переможців та призерів, учасників Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».Херсонські краєзнавці впевнено увірвались в трійку лідерів у Всеукраїнському турі конкурсу «Мій рідний край» та посіли 2 призових місця:

ІІ місце вибороли вихованці гуртків «Географія рідного краю» (керівник Кульчицька Н.М.) та «Пішохідний туризм» (керівник Кульчицький О.Є.) комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради;

ІІІ місце посіли вихованці гуртка «Скадовські краєзнавці» (керівник Лиховид О.М.) Центру дитячої та юнацької творчості Скадовської районної ради.Конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край» проводився в 2 тури.

В першому, обласному турі участь взяло 6 туристських груп, серед яких обласне журі визначило переможців та призерів. І місце посіла пошукова група комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради за роботу «Моніторинг поверхневих вод нижньодніпровських плавнів в межах населених пунктів міст Херсона та Голої Пристані» (керівники Кульчицька Н.М., Кульчицький О.Є.).

ІІ місце вибороли пошуковці Херсонського Центру позашкільної роботи за експедицію з географічного краєзнавства «Властивості пісків природних пляжів Дніпро-Бузького лиману» (керівник Волков О.Л.).ІІІ місце обійняли вихованці гуртка «Скадовські краєзнавці» Центру дитячої та юнацької творчості Скадовської районної ради за експедицію з історичного краєзнавства «Татарські топоніми на карті Голопристанського району», керівник (Лиховид О.М). Кращі пошукові роботи юних краєзнавців були направлені для участі у ІІ, Всеукраїнському турі Конкурсу, який проходив 17 по 19 лютого 2021 року, до якого надійшло 30 звітів від закладів освіти з 14 областей України за такими напрямами: історичне, географічне, екологічне, туристичне, геологічне краєзнавство.

У звітах висвітлювалися результати роботи експедиційних груп щодо вивчення та популяризації об’єктів навколишнього природного середовища, пам’яток історії та духовної спадщини населення різних регіонів України та Херсонщини, у районах проведення експедицій.Розроблений експедиційною групою комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради, маршрут в рамках водного походу І ступеня складності охоплював територію нижньої течії річки Дніпро та його приток. Учасниками експедиційної групи здійснено опис в районі експедиції екологічного стану нижньої течії річки Дніпро та його приток у звіті з екологічного краєзнавства «Моніторинг поверхневих вод нижньодніпровських плавнів в межах населених пунктів міст Херсона та Голої Пристані» (кер. Кульчицька Н.М.).

Отримані результати дослідження викладені, у доповідях учасників ХІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» і XV Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід».Здобувачі освіти гуртка «Скадовські краєзнавці» Центру дитячої та юнацької творчості здійснили експедицію «Татарські топоніми на карті Голопристанського району». Виконуючі завдання Каховського козачого товариства та Скадовської сотні народної самооборони, 9 вихованців гуртка “Скадовські краєзнавці” (керівник О.М. Лиховид) провели значну роботу по визначенню населених пунктів та вивчили їх назви.

Віднайшли і дослідили десятки карт XVІ-XX ст.ст. на яких зображено топоніми, що вивчаються. Бажаємо юним краєзнавцям Херсонщини побільше цікавих маршрутів та нових відкриттів!!!

Підсумковий наказ УДЦНПВ

Додаток до наказу УДЦНПВ

Залишити відповідь