Козацькими стежками

Початок експедиції

З 03 по 07 серпня 2020 року вихованці гуртків Центру, керівник Грабовська Л.С., здійснили водну туристсько-краєзнавчу експедицію «Козацькими стежками» по Дніпру та його притокам Конка, Чайка. Протяжність маршруту – 90 км.

Учасники експедиції відвідали козацькі місця Херсонщини:
В с.Тягинка побували в урочищі Велике Городище, де стояла давня фортеця, контури якої до сих пір можна побачити довкола урочища.

Відвідавши пам’ятник «Козацька Слава», який встановлено у 1992 році на честь 500-річчя Українського козацтва у вигляді колони з фігурою Св. Архістратига Михаїла, дізнались, що перша письмова згадка про козаків була пов’язана з Херсонщиною.

Маршрут проходив повз місць давніх козацьких зимівників поблизу с.Козачі Лагері, яке було засноване козаками після зруйнування Нової Січі у 1775 році.

Учасники експедиції відвідали пам’ятний знак на місці розташування Олешківської січі, яка існувала з 1711 до 1728 років на території сучасного м. Олешки.

Матеріали експедиції будуть брати участь у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край».

Експедиція сприяла розширенню знань вихованців гуртків Центру про історію козацтва на Херсонщині, розумінню того, хто такі українці минулого та сьогодення.

Також учасники експедиції були вражені Нижньодніпровськими плавнями з надзвичайним різноманіттям рослинного і тваринного світу і зрозуміли, що природні умови цієї місцевості по справжньому безцінні і сприятливі для розвитку екологічного, водного туризму, активного відпочинку.

Незабутні враження, позитивні емоції, чудовий настрій надовго залишаться в пам’яті мандрівників.

Фотозвіт експедиції дивіться в мережі Facebook

Залишити відповідь