Експедиція в плавні

Експедиція Дніпровськими плавнями, 2020 рік

З 14 по 19 липня 2020 року вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради здійснили експедицію Нижньодніпровськими плавням. Вихованці гуртків «Географічне краєзнавство» (керівник Кульчицька Н.М.) та «Юні туристи – краєзнавці» (керівник Кульчицький О.Є.) пройшли маршрут 1 ступеню складності по річці Дніпро та його мальовничим протоками – річками Конка, Чайка, Старий Дніпро, Цюрупинська Конка, озером Кругле та Кардашинським лимном.

Дослідники в дії

Протягом 4 днів юні пошуковці спостерігали за неймовірною красою Дніпровських плавнів. Знаходячись на маршруті ми вкотре впевнилися наскільки пізнавально -привабливою є дніпровська дельта, яка приховує безліч цікавих об’єктів. Приємне здивування викликають зустрічі з велетенськими плантаціями червонокнижних рослин.

Ми зустріли на маршруті: білих та сірих чапель, водяного вужа, диких качок, нирків, бакланів, болотяну черепаху, безліч жаб, павуків, цвіркунів. Ці зустрічі безумовно прикрашали нашу подорож. Крім представників флори і фауни нам запам’яталися й чудові ландшафти: трьохярусна природа (латаття біле, зарості очерету, зарості широколистяних дерев), чарівні затишні куточки Цюрупинської Конки, неймовірно яскраві закати сонця над Дніпром, казкова водна гладь озера Кругле, привітні куточки природи, які чекають на відпочивальників – річки та протоки лиманів, чисельні Нижньодніпровські краєвиди.

Крім спостережень за флорою та фауною Нижньдніпровських плавнів, юні пошуковці проводили науково-дослідницьку роботу. Були відібрані та досліджені на протязі всього маршруту проби води за різними показниками якості. Досліди показали, що Нижньодніпровські плавні – екологічно безпечний куточок Дніпра і ми вирішили дослідити можливість використання дельти головної артерії країни як рекреаційної зони. Учасники експедиції отримали завдання від співробітників НПП «Нижньодніпровський» дослідити антропогенне навантаження на ділянці маршруту, який проходив по Національному природному парку «Нижньдніпровський».

Весла готові

Плавні Дніпра це своєрідна українсько-херсонська Венеція, подорож якою не залишить жодного мандрівника спокійним до побаченого, на маршруті є й багато історичних місць, відкриваються нові екскурсійні об’єкти та бази зеленого туризму. Діти відвідали першу на Херсонщині равликову ферму «Клара Морсала».

Таким чином Дніпровська дельта є універсальним куточком туристичної Херсонщини, яка має на своєму озброєнні як природні цікаві об’єкти, з якими можна знайомитися не хвилюючись за своє здоров’я, подорожуючи Нижньодніпровськими плавнями як на тихохідних байдарках, так і на комфортабельних яхтах та на швидкісних катерах.

Більше фото дивіться на сторінці Facebook Центру

Залишити відповідь