Черкащина збирає друзів

Методист Новотроїцького БДЮТ Шевченко Наталія і її вихованка Малишак Дар’ї беруть участь в конференції

25 березня у місті Черкаси відбулась VI Всеукраїнська історико – краєзнавча  конференція учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття». Як завжди активними учасниками конференції стали юні пошуковці Херсонщини.

Наш край на конференції, яка проходила в онлайн режимі представляли вихованки гуртка «Юні екскурсоводи»  комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради Олександра Рибас та Анастасія Горб. Дівчата, які навчаються в НВК Асканія-Нова під назвою “Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад – позашкільний навчальний заклад – гімназія”  презентували свої пошукові дослідження про творчість Уласа Самчука  та життєвий і творчий шлях Миколи Пржевальського. Беззмінним і натхненним керівником багатьох досліджень своїх вихованців є вчитель французької мови Асканійського НВК, керівник гуртка Центру Ташкевич Л.Л.

грамота Ташкевич Людмилі Леонідівні

Цікаву пошукову роботу презентувала Яковенко Вікторія, здобувачка освіти 11 класу, вихованка гуртка «Пошук»  Генічеського закладу загальної середньої освіти № 1 Генічеської міської ради. Вона дослідила історичні події, пов’язані з життям військового комісара Генічеська,   партизанського генерала Сидіра Ковпака. У вивченні героїчного минулого видатного партизанського командира Вікторії допомагала її науковий керівник Подзолкова А.А.

Рекордсменом різноманітних пошукових досліджень та учасником декількох конференцій на протязі цього навчального року слід назвати Малишак Дар’ю, вихованку гуртка «Дивосвіт» Новотроїцького БДЮТ Новотроїцької селищної ради. Ось і на цій, Черкаській конференції, Дар’я впевнено захистила тему свого дослідження «Андрій Грабенко – один із лідерів українського національно-демократичного руху на Херсонщині». У своїх пошукових дослідженнях та перемогах Дар’я завдячує своєму беззмінному науковому керівнику Шевченко Н.О.

Свої пошукові роботи на конференції представили й інші юні краєзнавці Херсонщини. Серед них Тищенко Артем (Малокаховський заклад загальної середньої освіти Каховської міської громади) з дослідженням про заселення Каховщини, його етнокультурну (Керівник Чистякова В.В.). Вдало виступили Половинська Олександра (Тавричанська ОКЗЗСО Каховського району) з темою «Вплив Володимира Винниченка на процеси державотворення у 1917-1919 роках» (керівник Бойко Р.М.), а також Єщенко Марія («Каланчацький ЗПЗСО №1 Каланчацької селищної ради), яка дослідила селянський повстанський рух на півдні України та життєвий шлях Нестора Махна (керівник Авраменко Л.С.). За свою плідну роботу юні краєзнавці Херсонщини отримали подяки та відзнаки від організаторів конференції.

2 коментарі до “Черкащина збирає друзів”

  1. Вітаю всіх краєзнавців! Але Херсонщину представляла ще одна команда, яка також відзначена грамотами – КЗ “Чаплинськийй селищний будинок творчості дітей та юнацтва” гурток “Час згадувати минуле” керівник Костюкова А.М.

Залишити відповідь