Святогірська конференція

учасники конференції в Святогірську

Херсонці – учасники ХІV Всеукраїнської історико – краєзнавчої конференції учнівської та  студентської  молоді у м. Святогірськ.

26 – 28 листопада 2021 року у м.Святогірськ Донецької області у онлайн форматі відбулась Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття». В ній прийняли активну участь вихованці комунального закладу «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради.

Організували та провели конференцію Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді та Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді.

В роботі секції «Південно-Східна Україна в контексті української та східно-вропейської історії» як завжди успішно взяли участь вихованці гуртка «Юні екскурсоводи» КЗ «ЦТКТУМ» Херсонської обласної ради (науковий керівник Ташкевич Л.Л.), здобувачі освіти ОЗ НВК Асканія Нова-гімназія.

Так, Огороднікова Софія презентувала роботу «Люба Угорщина» Григорія Сковороди», Ташкевич Ангеліна представила роботу «До витоків заснування метеорологічної станції селища Асканія-Нова», а Ареф’єв Валентин розповів про свої дослідження у пошуковій роботі «Таємниця Асканійського десанту. 80-річчю подвига присвячується…)».

Вихованець гуртка Центру Кулначов Олексій, який приймав активну участь і в інших Всеукраїнських конференціях, виступив на секції «Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.» з цікавою доповіддю на тему «Филон Джалалій: життя на службі гетьману та Україні».

Разом з вихованцями Центру у конференції приймали участь і наші земляки. Секцію «Екотуристичний та природно – рекреаційний потенціал регіонів України» представлялаБріт Вікторія, здобувачка освіти Новотроїцького ЗЗСО №1 Новотроїцької селищної ради (науковий керівник: Лісова С.М.).

Вікторія виступила з роботою «Шато князя П.М.Трубецького: незвідана краса степових водоспадів і таємничих підземель». У секції «Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.» своє дослідження «Кам’янська Січ – умови та причини заснування» представила Кудля Марина, здобувачка освіти ліцею №1 Горностаївської селищної ради (науковий керівник Тригубенко Н.О.).

Всім херсонцям – учасникам конференції та їхнім керівникам бажаємо натхнення та успіхів у подальших пошукових дослідженнях!

Залишити відповідь