Всеукраїнська краєзнавча конференція 2021

Рачинська Євгенія, Кульчицька Вікторія учасниці ХІІ Всеукраїнської конференції “Мій рідний край, моя земля очима сучасників»

Вихованці Центру – учасники ХІІ Всеукраїнської конференції “Мій рідний край, моя земля очима сучасників». Вихованці краєзнавчих гуртків КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради (далі – Центр) з року в рік приймають активну участь у Всеукраїнських краєзнавчих конференціях.

Ці конференції, а їх 6, проходять на протязі року і висвітлюють широкий спектр краєзнавчих досліджень. Так, нещодавно, з 12 по 14 листопада 2021 року, у місті Миколаєві пройшов ІІ (очний) етап ХІІ Всеукраїнської конференції “Мій рідний край, моя земля очима сучасників”. Херсонську область в заочному та очному етапах конференції представляли 7 учасників в 5 секціях.

Захист пошуково-дослідницьких робіт проходив у режимі онлайн. В очному (заключному) етапі конференції прийняли участь 4 вихованців Центру та двоє учасників з Верхньорогачицької громади. В секції «Географічне краєзнавство та геологія» зі своїми роботами по дослідженню рекреаційних ресурсів нижнього Дніпра та геологічних пам’ятників Білозерщини виступили вихованки гуртка «Географічне краєзнавство» КЗ «Центр туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради Рачинська Євгенія та Кульчицька Вікторія (керівник Кульчицька Н.М.).

Андріянов Олександр та Мачнєв Олексій

На відміну від дівчат, свою статтю про дослідження археологічних пам’ятників, поселень та городищ на території нинішнього Херсонського району у секції «Археологічне краєзнавство» презентували хлопці, вихованці того ж гуртка «Географічне краєзнавство» Андріянов Олександр та Мачнєв Олексій (керівник Кульчицька Н.М.). До речі, всі четверо юних дослідників Центру були цьогоріч в команді Херсонської області, яка приймала участь у Всеукраїнському зльоті юних туристів краєзнавців, який проходив у серпні на території Закарпатської області.

За підсумками зльоту «привезли», як кажуть спортсмени 2 перших місця.Крім вихованців Центру у Миколаївській конференції прийняли участь також і учні Чистопільського ЗПЗСО Верхньорогачицької громади Куценко Каміла (Секція «Культура рідного краю та музейна справа») та Альошин Михайло (секція «Археологічне краєзнавство», керівник вихованців Шершень О.П.).

В заочному, І етапі конференції у секції «Історичне краєзнавство» з роботою «Українське козацтво в уявленнях та спогадах європейців ХVІ – першої половини ХІХ століть приймала участь вихованка гуртка Центру Поліщук Вероніка (керівник Побіреська О.М.).

Захист робіт проходив 14 листопада на Zoom платформі. Під час захисту пошуково-дослідниьких робіт юнаки та дівчата мали змогу отримати поради щодо подальшого розвитку свого дослідження від науковців, відповісти на запитання своїх колег по секції, набути досвіду публічниго виступу. Всі учасники очного етапу отримають сертифікат та збірку тез.

Залишити відповідь